(ВИДЕО) ПУШТАЊЕ ВО УПОТРЕБА НА ДВЕ НОВИ УЛИЦИ ВО ОПШТИНА ПЕТРОВЕЦ

ПУШТАЊЕ ВО УПОТРЕБА НА ДВЕ НОВИ УЛИЦИ ВО ОПШТИНА ПЕТРОВЕЦ.

ВКУПНАТА ДОЛЖИНА НА УЛИЦИТЕ Е 830 МЕТРИ А ШИРИНАТА Е 5,5 МЕТРИ.

ОД ДВЕТЕ СТРАНИ СЕ ПОСТАВЕНИ ПЕШАЧКИ ПАТЕКИ ВО ШИРИНА ОД ПО 

1,5 МЕТРИ А ВГРАДЕНА Е И ОДВОДНА КАНАЛИЗАЦИОНА И АТМОСФЕРСКА 

МРЕЖА.

ПАРИТЕ СЕ ОБЕЗБЕДЕНИ ОД ИПА ПРОГРАМАТА НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА

ВО ИЗНОС ОД 260.000 ЕВРА И 30.000 ЕВРА ОД БУЏЕТОТ НА ОПШТИНАТА

ЗА КАНАЛИЗАЦИОНАТА МРЕЖА.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.