ЗАПОЧНА ПОСТАВУВАЊЕТО НА КАНАЛИЗАЦИОНА МРЕЖА ВО Н.М. РЖАНИЧИНО ВО ОПШТИНА ПЕТРОВЕЦ (ВИДЕО)

Градоначалникот на Општина Петровец исполни уште едно ветување за граѓаните на Ржаничино.

 

Денеска почна да се поставува канализациона мрежа на три краци од улица во должина од 350 метри, која како што изјави градоначалникот отприлика ќе биде завршена за петнаесетина дена.

 

Истовремено се работи на поставување канализациона мрежа во населените места Петровец и Горно Коњари.

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.