Општина Петровец гради пензионерско катче во н.м. Катланово (Видео)

По барање на пензионерите од н.м. Катланово, Општина Петровец започна со градба на ново пензионерско катче.

Објектот се реализира со средства од буџетот на Општина Петровец и ќе биде готов за еден месец.

 

Ова катче ќе биде и целосно опремено со инвентар за потребите на пензионерите.

 

Општина Петровец исто така обезбеди и опремување со спортски реквизити на новата спортска сала во н.м. Катланово.

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.