All for Joomla All for Webmasters

Недостиг на пиво во Русија поради мундијалот

Големиот број навивачи од целиот свет на светското првенство во фудбал предизвикаа недостиг на пиво во Русија, поради огромните количини пиво кои дневно ги пијат. 

 

Пиварата „Егер“ од Австрија е прва која уште во понеделникот испрати 20 камиони со пиво. Од пиварата соопштуваат дека испорачани се 840.000 лименки или 420.000 литри пиво во Русија. 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.