All for Joomla All for Webmasters

Турнир во видео игри во Скопје

Меморијален турнир за видео игри „Никола Поповски - Ниџо“ втор пат ќе се одржи денеска во Скопје.

Учесниците ќе се натпреваруваат во игрите „Mortal Kombat X“ или „Call Of Duty 2“.

Посетителите, во рамки на турнирот, ќе можат да се запознаат со познати играчи на видео игри од Македонија и да ја пробаат првата македонска друштвена игра „Small Star Empires“.

Организаторите ги покануваат сите родители и заинтересирани да учествуваат во информативна работилница за ESRB рејтинг, каде ќе имаат можност да го подобрат  изборот на видео игри за своите деца.

Турнирот, како што најавуваат организаторите, ќе се одржи во Лептокарија во Каша Бар, Инсомниа и ODAX.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.