All for Joomla All for Webmasters

Познат рапер убиен во престрелка

Канадскиот рапер Смоук Дог (21) е убиен во улична престрелка што се случила викендов во градот во којшто живее, Торонто, јавуваат локалните власти.

Смоук Дог е најпознат по преработката на хитот „Trap House”, за кој соработуваше со американската ѕвезда Френч Монтана, но и како член од придружната група на турнејата на Ар-ен-би пејачот Дрејк.

 

Дрејк, кој исто така е од Торонто, објави изрази на сочуство на Инстаграм, каде што под заедничка фотографија напиша: „Толку многу талент и толку многу приказни што никогаш нема да ги дознаеме“.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.