All for Joomla All for Webmasters

Почина британскиот актер Морган Шепард

Британскиот актер Морган Шепард, кој стана познат по своето учество во серијата "Британски лекар", почина на возраст од 86 години во Лос Анџелес, објавија медиумите.

 

Шепард честопати глумеше во ТВ серии со неговиот син Марк Шепард.

Тој е лондончанец и дипломирал на Кралската академија за драмски уметности. Учествувал и во Бродвејските продукции.
 

Во филмот Шепард влезе во 60-тите години на минатиот век.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.