All for Joomla All for Webmasters

СТРАШНО! Карлеуша ја исмејува Цеца и на Божиќ

Светлана Цеца Ражнатовиќ се причестила по полноќ по Божиќната литургија, во таа прилика беше облечена во бело.

 

Ова го искористила Јелена Карлеуша, која се декларира  како атеист, и ја исмејувала  својата колешка за Божиќ.

 

Имено, Цеца во улога на верник, а не пејачка, отишла во црква да се причести за еден од најголемите христијански празници, како што го прави тоа многу години наназад. Меѓутоа, никој не очекуваше дека нејзината соперничка ќе го искористи ова на најлош можен начин.

 

Карлеуша на Твитер објави фотографија на  Цеца од црквата во бело, и жена облечена во црно. Ова е веројатно нешто многу неубаво што ќе го видите за Божиќ, на овој радосен ден кој сите го слават во своите куќи.

 

 

 

 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.