Џастин Бибер го предизвика Том Круз на „тепачка“, но доби и предлог облог

Пејачот Џастин Бибер на Твитер го предизвика Том Круз на борба во шампионатот за боречки вештини УФЦ, потоа доби и занимлив предлог за облог – ако загуби, да стане сајентолог.

 

Позната е приказната дека Круз (56) е сам свој каскадер во акционите филмови како „Невозможна мисија“, „Џек Ричер“ или „Работ на утрешнината“. Бибер (25) не верува во тоа.

 

– Сакам да го предизвикам Том Круз на борба во „Осумаголникот“ (арената на УФЦ). Том, ако на ја прифатиш борбата, значи се плашиш и тоа цел живот ќе те следи. Кој сака да се обложи?, напиша пејачот на Твитер.

 

Кусо потоа, следеше одговор од познатиот њујоршки комичар Ден Ламорте. – Ако загубиш, ќе мора да станеш сајентолог, напиша тој обраќајќи му се на Бибер.

 

Сајентологија е филозофско-религиозна деноминација, на која припаѓа Круз.

 

Организаторите на УФЦ изразија подготвеност да ја организираат борбата. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.