Натали Портман станува Жената Тор (ФОТО)

Натали Портман се враќа во киното на Марвел. Таа ќе ја игра женската инкарнација на богот на громот во Тор 4, објавија светските агенции.

 

Актерката се појави на сцената во Сан Диего заедно со режисерот Тајка Ваттити и актерите Крис Хемсворт и Теса Томпсон. Натали свечено го прими чеканот на Тор. "Отсекогаш му завидував на неговиот сопственик", рече Портман со насмевка.За оние кои читаат стрипови, изгледот на сликата на  жената на громот не е изненадување. Улогата на Натали Портман на почетокот е љубовница на Тор, но потоа таа е призната да биде достојна за титулата Божица на громот.

 

Новиот филм ќе биде прикажан на големиот екран на 5 ноември во 2021 година. Ќе се вика "Тор: Љубов и гром".

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.