Мет Дејмон и Бен Афлек со нов заеднички проект-„Последниот двобој“

 По филмот „Добриот Вил Хантинг“, за кој добија „Оскар“ за најдобро сценарио, глумците Мет Дејмон и Бен Афлек повторно ќе снимаат заеднички проект. Овојпат тие ќе бидат ѕвезди на новиот филм „Последниот двобој“.

 

Приказната е за двајца воини од Франција во 14. век, продуцирана и режирана од сер Ридли Скот. Станува збор за адаптација на книгата на Ерик Јагер „Последниот двобој: Вистинска приказна за злосторство, скандал и искушение во битките на средновековна Франција“.

 

Бен (46) и Мет (48), ќе ги глумат главните улоги, ќе го работат сценариото и ќе го продуцираат филмот преку својата продуцентска компанија „Перл стрит филмс“.

 

Ова ќе биде првиот филмски проект во кој Мет и Бен ќе глумат заедно, но и ќе го пишуваат сценариото по оскаровскиот „Добриот Вил Хантинг“ од 1997 година. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.