Марвел го соопшти својот прв ЛГБТ-суперхерој

 Продукциската куќа Марвел го откри својот прв ЛГБТ-суперхерој, што ќе се појави во наредниот, четврти „Тор“ филм. Се работи за ликот Валкири што го глуми Теса Томпсон.

 

Љубителите на Марвел-стриповите веќе знаат за Валкири – дека таа е бисексуалка, но во досегашните филмови, таа како да се криеше. Во „Тор 2“ дури била и исфрлена сцена каде што таа станува од кревет во којшто има друга жена.

 

Според Марвел, ЛГБТ-ликови ќе има и во филмот „Бесмртните“, кој е во фаза на снимање, но засега не се откриваат детали. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.