Новиот спот на Аријана Гранде има над 20 милиони прегледи на ден (ВИДЕО)

Видеото „Дечко“ на Ариана Гранде, кое пејачката го објави на ЈуТјуб, добива повеќе од 20 милиони прегледи на ден, пренесоа светските агенции.

 

Новиот спот е последниот пример за соработка помеѓу Ариана Гранде и поп дуото Социјал Хаус. Во видеото, пејачката насилно ја напаѓа својата ривалка со љубомора.


На прашањето што ја натерало да ја напише оваа песна, Аријана Гранде одговори на Твитер: „Мислам дека станува збор за она што им се случува во животот на многу луѓе што ги познавам. Луѓето сакаат да се сакаат едни со други, но тие не сакаат да се поврзат, да имаат целосна доверба со некого и не си дозволуваат длабоко да сакаат некого“.

Видеото на линкот подолу:

https://youtu.be/9SRxBTtspYM

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.