На принцот Чарлс му е понудена улога во следниот филм за Џејмс Бонд

Принцот Чарлс добил предлог да игра мала улога во претстојниот 25-ти филм од серијата авантури на Џејмс Бонд, ги пренесуват медиумите написите на весникот Сан.

 

Неодамна, креаторите на филмот се соочија со голем број проблеми, вклучително и траумата во мај за време на фотографиите на главниот актер Даниел Крег. „Не е тајна дека филмот се соочува со тешкотии, но поканата на член на кралското семејство може да биде токму она што му е потребно на производството“, пишува весникот, цитирајќи неименуван извор.

 

Во јуни, принцот Чарлс го посети сетот во студиото „Пиневуд“ во Лондон и запозна некои од oд вездите на филмот, вклучувајќи го и Крег.

 

„Секоја потврда за епизодна улога на наследник на престолот веројатно ќе се чува во тајност, но доколку тој одбие, продуцентите можат да го свртат вниманието кон принцот Вилијам и Хари“, додаде изворот.

 

Принцот Чарлс може да стане вториот член на кралското семејство што учествува во видеа поврзани со Џејмс Бонд. Во 2012 година, самата кралица Елизабета Втора се вклучи во тематско видео со агентот 007 Даниел Крег за отворањето на Летните олимписки игри во Лондон.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.