Мајкл Мадсен е осуден на 4 дена затвор за возење пијан

Популарниот холивудски актер Мајкл Мадсон е осуден на 4 дена затвор за предизвикување сообраќајна несреќа додека бил пијан, пренесоа светските агенции.

 

 

61-годишниот херој на екраните беше уапсен во март откако удри во столб во Малибу. Неговиот тест за алкохол беше позитивен. Адвокатот на актерот тогаш изјави дека неговиот клиент се нашол под секундарно влијание на лекови на рецепт. Според него, ефектите од овие лекови биле подобри пред спиење, но Мадсон порано ги земал.

 

Актерот не ја оспори казната, која исто така предвидува условна казна во траење од 5 години и општокорисна работа во заедницата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.