Џенифер Лопез и Шакира ќе пејат на полувремето на „Супербоул“

Светските поп-ѕвезди Џенифер Лопез и Шакира годинава ќе ја забавуваат публиката на полувремето на „Супербоул“ финалето во американско рагби. Двете тоа го потврдија на Твитер.

 

– Ништо не може да е поголемо од ова. Едвај чекам да настапам на „Супербоул“, напиша Шакирана својот Твитер профил.

 

Шоуто ќе вклучува кус музички настап и интервју со двете пејачки.

 

Финалето во американско рагби ќе се одигра на 2 февруаи на стадионот Хард рок во Мајами, Флорида.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.