Концерт на Ерос Рамацоти вечерва во Скопје

Светската музичка ѕвезда Ерос Рамацоти вечерва во 20 часот ќе одржи концерт во А1 Арена во Скопје.

 

Рамацоти пристигна вчера во Скопје со комплетно своја продуцкија (звук, светло и видео).

 

Скопскиот концерт е во рамки на неговата турнеја што почна во февруари годинава, ги опфаќа сите континетни, и го промовира најновиот студиски албум „Vita ce n’e“ што ќе излезе на 23 ноември годинава.

 

Билетите за концертот може да се набават во музичката продавница на „Авалон продукција“ или онлајн.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.