Лејди Гага го откри името на својот нов албум

Познатата пејачка Лејди Гага (33) откри дека ќе го именува својот нов албум по британската пејачка Адел.

 

Гага преку „Твитер“ ги извести своите 79,5 милиони следбеници дека албумот ќе го носи името Адел, што многумина ги одушеви и предизвика низа коментари.

 

„Следниот албум ќе го наречам Адел“, напиша Гага на својот твит и доби повеќе од 392.000 лајка.

 

Гага и Адел никогаш не соработувале, но се фотографираа заедно зад сцената на доделувањето на наградите „Греми“ во 2017 година. Исто така, познато е дека овие две пејачки немале несогласувања и дека меѓусебно многу се почитуваат.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.