Првите папарацо фотографии од свадбата на тенисерот Рафаел Надал (ФОТО)

Првите папарацо фотографии од свадбата на тенисерот Рафаел Надал и неговата долгогодишна пријателка Марија Перео се појавија на социјалните мрежи.

 

Двајцата заљубени собрале 350 гости во прекрасниот замок во Мајорка. Рафаел Надал и Марија Перео се венчаа во саботата.

 

Двојката не дозволи никакво медиумско покривање на настанот.

 

Сепак, локацијата и гостите на свадбата беа снимени.

 

Меѓу поканетите беа и голем број тениски sвезди, познати бизнисмени, а највисок гостин беше кралот на Шпанија, Хуан.

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.