Фронтменот на групата „Дjуран Дjуран“ тајно пристигна во Белград со својата сопруга

Фронтменот на „Дјуран Дјуран“, Сајмон Ле Бон (61), тајно пристигнал во Белград со сопругата, манекенката Јасмин (55). Брачната двојка ја посетила изложбата на српскиот уметник Вук Видор во главниот град.

 

Потоа, тој и неговата сопруга заминале во еден белградски ресторан, каде што го прославувале нејзиниот роденден до раните утрински часови, пренесува „Новости“.

 

https://www.instagram.com/p/B4RqpGiJlWQ/?utm_source=ig_embed

 

Сајмон и уметникот Вук Видор се познаваат уште од студентските денови во Париз, а и нивното домашно пријателство датира од тоа време.

 

https://www.instagram.com/p/B4NvuhjJDY2/?utm_source=ig_embed

 

Режисерот Милан Тодоровиќ ја имал честа да се фотографира со славниот Сајмон, кој им излегол во пресрет на сите што сакале да се фотографираат со него.

 

Ле Бон наполни 61 година на 27 октомври, а убавата Јасмин го прослави својот 55. роденден на 29 октомври. Тие се во брак од 1985 година и имаат три деца.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.