Почина познатата француска пејачка и актерка Мари Лафоре

Француската пејачка и актерка Мари Лафоре почина на 80-годишна возраст јавија медиумите.


Таа е позната по нејзините песни „Ванданжс Д’амур“, „Виенс, виенс“, „Мон амур, мон ами“. Има продадено повеќе од 35 милиони албуми. Има глумено во 35 филмови. Остави три деца од пет брака.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.