Еминем шмркал хероин и пиел 30 апчиња дневно, го спасил Елтон Џон

Биографијата на раперот Еминем (47), наречена „Not Afraid: The Evolution of Eminem“, која беше објавена во вторникот, крие непознати работи од животот на музичарот.

 

Раперот се здоби со голема слава во 90-тите години, но во еден момент таа му „удри во глава“. Тој дневно консумирал 30 таблети викодини, еднаш бил близу до смртта, но му помогнал музичарот Елтон Џон (72), пренесува „Дејли мејл“.

 

„Славата ме удри како тула“, рече Еминем, кој редовно се забавувал, консумирал алкохол и разни дроги, со себе носел натоварено оружје, се тепал и неколку пати бил на суд.

 

Во 2007 година зел четири кесички хероин, пишува во книгата. Лекарите му рекле дека ако дошол два часа подоцна, ќе умрел.

 

Тој имал повеќе кризни моменти пред да побара помош од Елтон Џон, кој му помогнал да престане да консумира опојни дроги.

 

„Елтон Џон беше неговиот совршен ментор. Тој неделно му јавуваше како напредуваат и станаа многу блиски“, пишува Ентони Боза во биографијата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.