Bрук Шилдс - слика на елеганција во црн фустан без ракави

Брук Шилдс во понеделникот зачекори на црвениот тепих на модната гала вечер на корпортаивиот фонд Линколн Центар во Њујорк.

 

Помалку од 24 часа подоцна, Брук Шилдс беше повторно во својата најдобра верзија за причина блиска до нејзиното срце: настан организиран од Институтот за деца -  2019 Child Mind Institute Advocacy Dinner – што се одржа во Мидтаун Менхетен.

 

Меѓу присутните за прославата на 10-годишнината од доделувањто на наградите се најдоа Мери-Кејт Олсен, Џеси Ајзенберг, д-р Рут Вестхајмер и домаќините на гала вечерта Али Вентворт и Џорџ Стефанопулос.

 

Шилдс (54) се одлучи за црн фустан без ракави, кој ја истакна нејзината фигура во комбинација со појас со потемна нијанса црно околу половината.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.