Кели Мекдоналд ќе глуми во полициската драма

Кели Мекдоналд ќе глуми во следната серија на полициската драма Line of Duty или Линија на должност, како енигматична инспекторка чие неконвенционално однесување предизвикува сомневање.

 

Ѕвездата на „Trainspotting“ ќе ја игра главната детективска инспекторка Џоан Дејвидсон, висок истражен службеник во нерешено убиство.

 

Мекдоналд ќе им се придружи на водечките актери Мартин Комстон, Вики МекКлур и Адријан Данбар во шестата епизода на серијата.

 

Авторот Џед Меркурио рече дека им претставува чест што ја имаат во тимот актери.

 

Шкотската актерка неодамна играше ожалостена мајка во „The Victim“ (Жртвата) а моментално е полицаец Сара Вајцман во трилер-серијата Giri/Haji на Би-би-си.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.