Кејти Холмс на шопинг недотерана и без шминка

Кејти Холмс недотерана и без шминка отиде да пазарува во боемскиот бутик Scent Elate во населбата Мидтаун, Менхетен, во понеделникот.

 

Кејти, разведена мајка со едно дете, која следниот месец ќе наполни 41 година, се прошета со бела вреќичка за шопинг, долг црн зимски капут над сини фармерки и бели патики.

 

Бутикот Scent Elate тврди дека „поттикнува бистрина, темелност, креативност и љубов со продажба на предмети како што се лековити камења, сапун, свеќи, темјан и масла.

 

Истото утро, шминкерката на Кејти, Џeневе Хер, сподели симпатично бекстејџ видео на кое таа позира пред бурата што ја погоди празничната забава на Беркдорф „GoodTimes“ минатиот четврток.

 

Во видеото Холмс се кикоти додека познат стилист за коса ја прогласува за „прекрасна“ со „сјајни усни и сјајна коса!“

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.