(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божик.

 

„Американски дух“, стои во објавата на првата дама, која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа.

 

“The Spirit of America”#ChristmasWhiteHouse2019 pic.twitter.com/4zgxBJN4L1

 

— Melania Trump (@FLOTUS) December 2, 2019

 

„Возбудена сум што можам да ја споделам оваа изложба на патриотизам со сите вас“, додаде Меланија споделувајќи и видео.

 

“The Spirit of America” is shining in the @WhiteHouse! I am delighted to share this beautiful exhibit of patriotism for all to see, and excited for everyone to experience the beauty of the #Christmas season! pic.twitter.com/qGxxl9qBrd

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.