Кралското семејство се собира на итен состанок, Меган ќе се приклучи по телефон од Канада

Кралското семејство се собира на вонреден состанок. 

 

Според извори од Палатата, кралицата, крунскиот принц Чарлс и принцот Вилијам ќе го убедуваат принцот Хари да не се разделува од кралското семејство.


Неговата сопруга Меган Маркл би се вклучила во телефонскиот повик од Канада. Средбата е свикана во кралскиот имот Садрингам во близина на Норфолк. Еден од аспектите што се дискутира ќе биде финансиската состојба на Хари и Меган, кои објавија дека сакаат да се повлечат од своите должности како членови на кралското семејство и дека сакаат да станат финансиски независни.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.