ИТЕН СЛУЧАЈ: Кралицата го убедува принцот Хари да не се разделува од кралското семејство

Кралицата Елизабета свика вонредна семејна средба во Велика Британија. Според кралицата, принцот Чарлс и принцот Вилијам ќе го убедат принцот Хари да не се разделува од кралското семејство.

 

Сопругата на Хари, Меган Маркл, била вклучена со телефонски повик од Канада.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.