Втор развод во кралското семејство за само една недела

Внукот на Елизабета Втора објави дека таа и неговата сопруга решиле да се разведат. Дејвид Армстронг и неговата сопруга Серена се во брак повеќе од 25 години, пренесува Dailymail.

 

Двајцата се венчаа во октомври 1993 година и имаат две деца.


Портпаролот на парот изјави: „Ерл и грофицата на Сноуден се согласија на пријателски начин дека нивниот брак е готов и дека ќе се разведат. Тие бараат од печатот да ја почитува нивната приватност и онаа на нивното семејство“.


Веста дојде неколку дена откако внукот на кралицата, Питер Филип, исто така, објави дека ќе се разведе од својата сопруга по 12 години брак.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.