Жизел Бундшен го покажа своето совршено тело во бикини и им порача на фановите „сите сме заедно во ова“

Поминаа 20 години откако таа беше прогласена за најплатена манекенка во светот, на врвот на нејзината слава на модните писти.

Но, во понеделникот во текот на семејно патување во Костарика со сопругот Том Брејди и нивните две деца, прекрасната Жизел Бундшен докажа дека сè уште има неверојатно завидна фигура.

Додека се сонча на плажа, 39-годишната Жизел искористи време да упати порака на Инстаграм во врска со ширењето на новиот коронавирус ковид-19 во светски рамки.

Споделувајќи фотографија од себе и од плажата на зајдисонце, Жизел постираше порака на португалски и англиски јазик, искажувајќи го својот став за моменталната состојба во светот во врска со вирусот.

„Она што се случува во светот е крајниот потсетник дека сите сме поврзани едни со други, и она што ќе избереме да направиме ќе влијае на сите нас“, напиша таа. „Во овој момент на криза, треба да ја разбереме важноста на физичкото растојание. Треба да се заштитиме едни со други за да не се разболиме и за да останеме сите заедно во добро здравје.“

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.