Позитивна на коронавирус и сопругата на Идрис Елба, не сакаше да се изолира од сопругот

Британскиот актер Идрис Елба (47) минатата недела призна на социјалните мрежи дека е позитивен на коронавирус.

Неговата сопруга Сабрина Довре (29) не сакаше да се изолира и да се раздели од сопругот.

„Сакам да бидам со него. Тоа е инстинкт на една жена. Сакате да бидете таму и да се грижите “, рече Сабрина.

Но, сега и таа е позитивна.

„Открив дека сум позитивна на коронавирусот“, рече таа во новата серија за коронавирусот на Опра Винфри (66).

Сабрина е во карантин заедно со својот сопруг во Мексико, каде што тој го снимаше својот последен филм.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.