Том Хенкс закрепнува и дава совети за оние што се во слична ситуација

Оскаровецот Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се чувствуваат подобро откако беа упатени на лекување од коронавирус. Хенкс им понуди совет на оние кои се во слична ситуација.

„Еј народе. Две недели по првите симптоми се чувствуваме подобро. Мораме да се грижиме едни за други. Здравиот разум сугерира да не бидеме целосно активни некое време и дека треба да се откажеме од одредени удобности. И ова ќе помине, ние мора да го прифатиме тоа“, напиша Хенкс на својот профил на „Твитер“.

View this post on Instagram

Hello folks. @ritawilson and I want to thank everyone here Down Under who are taking such good care of us. We have Covid-19 and are in isolation so we do not spread it to anyone else. There are those for whom it could lead to a very serious illness. We are taking it one-day-at-a-time. There are things we can all do to get through this by following the advice of experts and taking care of ourselves and each other, no? Remember, despite all the current events, there is no crying in baseball. Hanx

A post shared by Tom Hanks (@tomhanks) on Mar 12, 2020 at 7:08pm PDT

Двојката беше во карантин во својата куќа во Австралија откако беа отпуштени од болница минатата недела.

Хенкс и Вилсон беа во Австралија поради обврски околу продукцијата на филм за пејачот Елвис Присли.

Славната двојка редовно ја информираше јавноста за нивното искуство со коронавирусот преку социјалните мрежи, вклучително и видеа за тоа како го поминуваат времето додека закрепнуваат. Тие, исто така, редовно им се заблагодаруваат на сите што им ја понудиле својата помош.

Хенкс и Вилсон се во брак во 1988 година и имаат заедно четири деца. Во 2013 година, Хенкс откри дека има дијабетес тип 2. Тој е еден од првите познати личности што објави дека е заразен со коронавирус.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.