Актерот од филмот „Алиенс“ почина од коронавирус

Актерот Џеј Бенедикт, кој стана познат по улогата во филмот „Алиенс“, почина од последиците на Ковид-19, пренесуваат американските медиуми. Бенедикт почина на 69-годишна возраст.

Неговата официјална веб-страница ја објави трагичната вест.

„Со голема тага ја објавуваме смртта на Џеј на 4 април, поради компликациите кои произлегоа од инфекцијата Ковид-19“, се вели во соопштението.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.