Принцот Хари и Меган ја слават годишнината од свадбата

Принцот Хари и неговата сопруга Меган ја слават втората годишнина од свадбата.

 

Британскиот принц и американската актерка многу брзо станаа една од најзборуваните парови во светот. Една година по свадбата, се роди нивниот син Арчи.

 

Во јануари оваа година, Хари (35) и Меган (38) објавија дека се откажуваат од своите кралски привилегии и набргу потоа се преселија во Соединетите држави.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.