(Видео) Доста ви е од секојдневното готвење? Пет добри филмови за кулинарска инспирација

 

Со оглед на фактот дека блокадите што ги наметна коронавирусот сè уште траат, рестораните или се затворени или имаат ограничено работно време, многу луѓе ширум светот се принудени да готват сами.

Во период на самоизолација, луѓето може да пронајдат кулинарска инспирација од неколку филмови за лековитата моќ на домашната кујна.

„Гозбата на Бабет“ Babette’s Feast (1987)

Eat Drink Man Woman (1994)

The Lunchbox (2013)

Little Forest (2018)

Julie & Julia (2009)

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.