„Вандавизија“ врти херои низ Марвеловите светови и класичните ТВ-комедии

Киноматскиот универзум Марвел се враќа на екранот почнувајќи од 15 јануари со „Вандавизија“, приказна што носи двајца популарни лика на патување како алтернатива помеѓу класичните американски ТВ-ситкоми и денешниот свет на суперхерои.

Серијата со девет епизоди е првата што „Марвел“ ја направи за стриминг-платформата „Дизни плус“ на Волт Дизни-корпорацијата. Ги следи ликовите Ванда Максимоф и Визија, кои последен пат беа видени заедно во блокбастерот Avengers: Endgame („Одмазници: Завршница“) во 2019 година.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.