Кели Озборн гордо ја покажува новата фигура откако ја преполови својата тежина

Кели Озборн неодамна изгуби над 38 килограми со помош на процедура за намалување на желудникот.

36-годишната телевизиска дописничка, ќерка на Ози Озборн, прошета низ бизнис-лоби во Беверли Хилс во средата и ја покажа новата истенчена фигура во лежерно издание, со црни тренирки, бела блуза и црна кожена јакна.

Озборн беше отворена во врска со нејзината долгогодишна борба со вишокот килограми, што ја поттикна да се подложи на тешка процедура - вертикална гастрипластична хирургија за губење на тежината (VBG) - пред две години.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.