Принцот Хари и Меган ќе го прекинат молкот во интервју за Опра

Принцот Хари и неговата американска сопруга Меган ќе го прекинат својот молк во прво интервју откако се откажаа од британското кралско семејство, кога ќе седнат со Опра Винфри следниот месец.

Хари и Меган, кои во неделата објавија дека го очекуваат своето второ дете, минатата година ги шокираа високите кралски служби соопштувајќи им дека планираат да се повлечат од кралските улоги и да се преселат во САД.

„Си-би-ес“ соопшти дека интервјуто ќе се емитува на 7 март.

„Винфри ќе разговара со Меган, војвотката од Сасекс, во широко интервју, опфаќајќи сè, од животот како член на кралско семејство, бракот, мајчинството, филантропската работа до тоа како се справува со животот под силен притисок на јавноста “, се наведува во соопштението на „Си-би-ес“.

„Подоцна, на двете им се придружува принцот Хари, и тие ќе разговараат за нивниот преселба во САД, за нивните надежи, соништа, и за нивното проширено семејство.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.