„Армија на мртвите“ на Зак Снајдер доби датум за премиера

Додека сите ја очекуваат премиерата на таканаречената Снајдер-кат верзија на „Лига на правдата“ по официјалната најава, Зак Снајдер се враќа со својот нов филм „Армија на мртвите“ (Army of the Dead).

Како директно продолжението на хорор филмот за зомби од 2004 година, „Зора на мртвите“, овој претстоен филм на „Нетфликс“ истражува група платеници кои планираат да ја изведат најголемата кражба досега во казино во Лас Вегас. за време на избувнувањето на зомби. Не баш добар тајминг за кражба.

Уникатниот концепт за зомби-филмот „Армија на мртвите“ ќе вклучи голем број актери како Дејв Батиста, Ела Парнел, Омари Хардвик, Ана де ла Регера, Теор Роси, Матијас Швајфер, Хирујуки Санада, Гарет Дилахонт. Најверојатно половината од нив нема да го поминат крајот на филмот.

Премиерата на филмот на „Нетфликс“ е на 21 мај, а првиот трејлер се очекува на 25 февруари.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.