На Хали Бери не ѝ е гајле што мислат другите

Оскаровката целосно го прифаќа фактот дека е во своите 50-ти и смета дека најголем плус за една зрела жена е да биде сигурна во својата кожа и да не дозволи да ја вознемирува мислењето на луѓето.

Хали (54) изјави за BAZAAR.com: Една од придобивките на стареењето - има многу - но една од нив е што повеќе не ви е гајле за многу работи кои претходно ви пречеле. Таа всушност го употреби изразот you just start to not give a f*** anymore и потоа се пошегува: „Извинете го мојот француски јазик“.

Sвездата на „Џон Вик“ се отвори и за нејзиниот однос кон социјалните мрежи.

Хали има 6.8 милиони следачи на Инстаграм и 368.900 фанови на Твитер, и таа сака да им ја покаже на луѓето нејзината вистинска личност далеку од црвениот тепих и улогите на филмското платно, нешто што смета дека е „ослободувачко“.

„Да се биде на Инстаграм навистина ослободува ... Со социјалните мрежи, можам да контролирам што луѓето знаат за мене и како тоа го презентирам,“ вели таа.

„Мислам дека тоа ме поврзува повеќе со сите, и тоа е убаво.“

„Тие сакаат да видат дека уживате во добар коктел или дека сте насмеана, можете да облечете секси фустан и да се чувствувате добро, и може да учествувате во глупави Интернет предизвици и да читате кул книги.“

Хали Бери е позната по нејзиниот позитивен став кога станува збор за грациозно стареење.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.