Вива, Италија! Лејди Гага фрлаше лалиња кон римските фанови

Лејди Гага минатиот викенд го заврши снимањето на филмот The House of Gucci („Куќата Гучи“) во режија на Ридли Скот, а по напуштањето на хотелот во кој престојуваше неколку месеци, таа со необичен гест ги поздрави и воедно се збогуваше од своите римски фанови насобрани пред хотелот.

Облечена во креација што ја сигнализира драмата од италијанската висока мода, држејќи снопови со пролетни лалиња, насолзената Гага, која ја глуми сињора Гучи во претстојниот филм, елегантно со едната рака во розова оперска ракавица ги расфрли цвеќињата на калдрмата.

Со блејзер Sportmax, свилена шамија Chanel околу вратот и со модни додатоци на Christian Lacroix, чизми и чанта на Valentino Rose, поп-ѕвездата, а сега и актерка, го донесе холивудскиот гламур во Рим. Вива, Италија!

Папараци-фотографиите на кои Гага фрла лалиња кон насобраните фанови станаа вирални во целиот свет.

Во текот на последните два месеца на снимањето на модерната продукција во италијанската престолнина трансформацијата на Гага во наследничка на Гучи се преточи во нејзината сопствена гардероба.

Гага замина за Рим во март. Таа ја потретира Патриција Реџани (сињора Гучи), поранешната сопруга на Маврицио Гучи, која мина 18 години во затвор бидејќи во 1995 година најми платен убиец за да го убие нејзиниот поранешен сопруг.

Премиерата на филмот за скандалот од 90-тите години на минатиот век е закажана во ноември.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.