„ВандаВижн“ владее на наградите на Ем-ти-ви за филм и телевизија

Марвеловата серија на Дизни-плус каналот, WandaVision, доминираше на доделувањето на филмски и телевизиски награди на Ем-ти-ви во неделата, додека Скарлет Јохансон и Саша Барон Коен добија специјални награди за нивниот придонес во филмската индустрија.

Автор на серијата е сценаристот на филмот „Капетан Марвел“, Џек Шефер, а режисер е ТВ-ветеранот Мат Шекмен.

Чадвик Боузмен доби постхумно признание за најдобра изведба во филм за неговиот последен филм, „Ма Рејни: Мајка на блузот“, драма од ерата на џезот. Актерот од „Црн Пантер“ почина во август минатата година на 43-годишна возраст, од рак на дебелото црево

WandaVision, серија на „Дизни плус“ беше избрана за најдобра ТВ-серија на наградите за кои гласаа фановите, додека Елизабет Олсон победи за најдобра изведба на портретирање на главниот лик Ванда.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.