Прекинато снимањето на воената драма на Том Хенкс и Стивен Спилберг

Снимањето на новата минисерија драма на Том Хенкс и Стивен Спилберг е ставено на чекање откако еден од главните протагонисти бил позитивен на тестот за Ковид-19.

Според весникот „Сан“, повеќе членови на актерскиот и техничкиот тим на драмата од Втората светска војна, Masters of the Air („Господари на воздухот“), која Хенкс и Спилберг ја продуцираат заедно со Кери Фукунага, биле принудени да се самоизолираат заедно со неименуваниот главен актер.

Весникот додава дека сите биле многу лути бидејќи актерот се заразил со вирусот надвор од продукцијата, односно дека не ги почитувал препораките за заштита кога немал снимање.

"Сите се многу бесни. Се разбира дека лицето што фатило Ковид го добило надвор од продукцијата. Но секако, тоа значи дека другите мора да се самоизолираат наредниов период,“ рекол инсајдерот.

Снимањето на серијата драма на „Епл ТВ плус“ се одвиваше на две локации во Велика Британија - Абингдон Еарфилд во Оксфорд и Њуленд Парк во Бакингемшир.

„Господари на воздухот“ ја следи личната историја на американски и британски бомбардери кои се бореле против војската на Хитлер за време на Втората светска војна.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.