Адел официјално го најави новиот албум

Адел го најави својот нов албум под наслов „30“, кој треба да излезе следниот месец.

33-годишната sвезда потврди дека четвртиот студиски албум -долгоочекуваното продолжение по „25“ од 2015 година - ќе биде објавен на 19 ноември.

Таа албумот го опиша како „вози или умри низ најтурбулентниот период од нејзиниот живот“.

Во долгата изјава што ја сподели на социјалните мрежи, Адел вели: „Не бев ни близу таму каде што сакав да бидам кога го започнав пред речиси три години. Всушност, сосема спротивно. Сепак бев свесна - доброволно фрлајќи се во лавиринт од апсолутна збрка и внатрешни превирања!“

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.