Џорџ Клуни признава дека целосно потфрлил како Бетмен во „Бетмен и Робин“

Џорџ Клуни уште еднаш се потсети на неговиот неуспешен пресврт како култен суперхерој, човек-лилјак, во филмот „Бетмен и Робин“ од 1997 година.

60-годишниот актер и режисер говореше во Q&A по прикажувањето на неговoто ново режисерско остварување The Tender Bar, каде што беше запрашан за глумата во високобуџетни блокбастер филмови.

„Направив еден филм за суперхерои и зафркнав, го направив тоа толку лошо што не ме пуштаа близу до сетот“, рече Клуни, како што пренесува „Пипл“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.