„Мајкрософт“ додаде уште 76 игри во својот богат каталог

Дури 76 дополнителни игри за „Икс бокс 360“ и првиот „Икс бокс“ (Xbox) се додадени во веќе богатиот каталог на стари класици, со што „Мајкрософт“ го одбележи 20. роденден на „Икс бокс“.

Меѓу останатото, се и сериите Max Payne и FEAR, TimeSplitters 2, Future Perfect, Dead or Alive Ultimate, Nier, Star Wars Jedi Knight 2, Red Dead Revolver и многу други.

 

 

Сите наслови ќе користат Auto HDR, четирикратно зголемување на резолуцијата за SX и One X, тројно за SS и двојно за One S и Xbox One.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.