Лејди Гага му честита роденден на Адам Драјвер: Научив многу од тебе

Се чини дека Лејди Гага и Адам Драјвер добро се сложувале додека ја снимаа крими драмата „Куќата Гучи“.

Пејачката и актерка натрупа комплименти кога му оддаде почит на Драјвер во петокот, во чест на неговиот 38. роденден.

 

 

„Јас и мојот другар Адам Драјвер. Среќен роденден на некој на кого сум толку горда што го познавам,“ напиша Гага (35) на својот Инстаграм-профил покрај фотографија од нив двајца.

„Ова сме ние зад сцената на снимањето на House of Gucci,“ додава таа во описот.

„Се надевам дека ќе го имаш најдобриот ден, јас сум среќната актерка која научи многу од тебе.“

„Повик до сите твои фанови! Знам зошто те обожаваат, затоа што си најдобар! (и си чудак како мене),“ напиша Гага.

Гага и Драјвер глумат еден спроти друг како Патриција Реџани и Маурицио Гучи во филмот за модната династија Гучи, биографска крими-драма во режија на Ридли Скот.





Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mk



Можеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.