Blinding Lights ја симна од тронот The Twist како бр.1 сингл на „Билборд“ на сите времиња

Хитот на Д Викенд, Blinding Lights, го собори евергринот на Чаби Чекер од 1960-тите, The Twist, како песна број 1 на сите времиња на топ-листата синглови на „Билборд“.

„Билборд“ во вторникот (24 ноември) објави дека синглот на канадскиот уметник поминал 90 недели на нивната табела „Хот 100“. Исто така, песната била во првите топ-5 хитови цели 43 недели и во првите топ-10 хитови 57 недели.

 

 

„Билборд“ соопшти дека долгото задржување на топ-листите ѝ ја донесе на Blinding Lights титулата број 1 песна на Билборд Хот 100 најдобри песни на сите времиња.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.