Лејди Гага блеска на премиерата на „Куќата Гучи“ во Лoс Анџелес

Лејди Гага отсекогаш била суперѕвезда, и ретко кој има беспрекорен стил на црвениот тепих како таа, коментираат светските шоу-биз медиуми.

Гага неодамна се појави на премиерата во Лос Анџелес за нејзиниот нов и многу очекуван филм, House of Gucci, облечена во Валентино креација од соништата - блескав, плисиран златен фустан до подот, без ракави.

 

 

Поп дивата и актерка својот изглед го дополни со заслепувачки дијамантски накит, чокер и обетки. Нејзината шминка беше адекватно драматична - смели зачадени очи, густ и темен ајлајнер и впечатливи веѓи.

„Куќата Гучи“, во кој Гага глуми заедно со Адам Драјвер, е потресна сторија за убиството на италијанскиот моден магнат и прв човек на брендот „Гучи“, нарачано од неговата поранешна сопруга, која потоа го доби прекарот ‘црната вдовица’.

Филмот ќе почне да се прикажува во кината на 26 ноември.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.