(Видео) Андреа се извини за знамето: Горда сум на мојата земја и тука сум да ја претставам во најдобро светло

По вчерашниот инцидент кога нашата евровизиска претставничка го фрли македонското знаме, официјалната страна на Евровизија објави видео во кое Андреа се извинува за својата постапка за која вели дека не била од омраза и дека таа е горда на својата земја.

- Видов што се случува по медимуите и едноставно не можам да поверувам зошто последниве неколку дена единственото нешто што го правев е гордо се движев насекаде и го покажував македонското знаме. Но во еден момент кога ме фотографираа побараа да го нема знамето. Делегацијата беше далеку од мене и во тој момент одлучив да го фрлам знамето. Не беше од омраза, јас се гордеам што доаѓам од тука. Тука сум да ја претставам Македонија во најдобро светло и се надевам дека можеме да продолжиме во ова евровизиксо искуство во позитива. Не ми беше намера да навредам никого, и ако го направив тоа се извинувам. Го носам знамето секаде каде што одам и се надевам можеме да поминеме поминеме со ова, изјави Андреа во видеото.

https://twitter.com/ESCdiscord/status/1523414110934749184?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1523414110934749184%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fa1on.mk%2Fmacedonia%2Fandrea-se-izvini-za-znameto-ne-beshe-od-omraza-se-gordeam-od-kade-doagjam%2F

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.